5. února 2012

Kouzelná knihovnička

 
Takže, rozhodla jsem se zapojit to projektu u Abyss (kterou asi už většina z Vás zná) Kouzelná knihovnička. Jde vlastně o to, že vyfotím svou knihovnu a pak, za rok si ji vyfotím znovu a porovnám. Proč se chci zapojit? Tak za prvé, mi to přijde jako skvělý nápad a za druhé...mi to přijde jako ještě lepší nápad. A to je ten jediný důvod, který potřebuju.
 
Jak jsem se tak dívala, tak ostatní účastníci mají podstatně větší knihovny než já. Tu mojí tvoří prakticyk jen jedna polička. Pravdou je, že je těžký kupovat si nové knihy, když člověk přitom šetří na Anglii, k Vánocům dostává výlet do Itálie (i když na ten se čertovsky těším) a narozeniny jsou sice už blízko, ale k těm asitaky dostanu tu Itílii, takže vydina nových knih (krom těch dvou, který jsem si sama koupila, tudíž o nich vím) je dost mizivá. Takže čekám na konec školního roku, a doufám, že dostanu nějaký poukaz od školy. Nebo za soutěže. Páni, vždyť já jsem zoufalá!
Ale, to je jedno.
 
Ano, to je všechno. Já, člověk, který miluje čtení mám opravdu jen KNIHOVNIČKU. Ale co už. Mě se líbí.
Jsou v ní knihy, teré jsem si z většiny vybrala sama v posledních dvou až třech letech. Například sérii CHERUB (těch osm knih napravo) tu jsem dostala minulý Vánoce. To zas byl Ježíšek stědrý, to ze musí nechat. Další dva díly této série jsou právě ty dvě knihy, co dostanu k Vánocům. Už jich budu mít deset a chybět mi teda bude jenom šest. Což je docela dobrý, když každý rok vydají v průmeru dvě knihy.
V prostředu jsou knihy, kterých si hodně vážím. Už jsem je četla několikrát a vždycky se k nim ráda vracím- Ondřej Neff: Tma, Joanne Harrisová: Modrá je barva vraždy, Charles Dickens: Záhada Edwina Drooda, Markus Zusak: Zlodějka knih, Lauren Groffová: Příšery Templetonské, Souad, upálená zaživa a Pednriwickovi. Do těhle knih řadím i Den trifidů (druhý z leva) ale ten mám daný mezi těma dalšíma knihama, ani nevím proč. Ne vím, kvůli velikosti. Měla jsm ho u těhle, ale tak nějak, vyčníval. Už jsem se zmínila, že nesnáším knihy, které jsou větší než normálnbí A5? Ne? tak to říkám teď.
Další oddíl knih, ten nalevo, je prostě směs. Všehochuť. Mám tam snář- který jsem si přála v osmi, tenkrát jsme byla trochu ulítlá- knihu Dr. House - jo, na toho jsem byla tako ulítlá, i když teď si chci koupit něco od Hugha Lauriho jako spisovatele. Dále je jsou tam dva díly série o Septimu (nemám páru, jak se to skloňuje) Heapovi- Magic a Znamení draka. Druhej díl jsem ani nedočetla a další kupovat neplánuju. Nějak mi ty knihy nepřirostly k srdci. To samé platí o poslední knize Princeta a Kapitán. Jednou přečetla a asi naposled.
A jako psolédní jsou ty knihy, co tamjen tak leží. Knihy koupené po antikvariátech ( Jak umírají Rusalky) nebo v levných knihách (Svetr k Vánocům, Frankenstien, Volání karburátoru) nebo uloupené k knihovný rodičů (Odporný svět). Některé z nich miluju, ale třeba Rusalky jsem ještě nečetla. Ty dvě poslední knihy jsou o psaní.
V poličce mám ještě stoh časopisů (taky je trochu vidět a to tam nejsou všechny) takže do budoucna si budu muset asi pořídit větší. Už teď mám problém, musí to být ve dvou řadách, což je značně nepraktické.
Až teď jsem si uvědomila, že mi tohle "rozebírání" mojí knihovny vlastně pomohlo určit, co si chci kupovat a co ne. Do budoucna plánuju velkou knihovnu, teď jsou mojím blánem všechny knihy sester Bronteových. Tak uvídíme, jak to bude vypadat za rok. Třeba už i ony tam budou mít své čestné místo. A třeba možná bude moje knihovnička vypadat úplně jinak. Možná, už to bude KNIHOVNA.
Takže ádios za rok Kouzelná knihovničko.

Banner je "zapůjčen" od Abyss.

4 komentáře:

 1. Jedna polička je někdy více, než mnoho knížek, které čtenář již nikdy neotevře :))

  Jinak co se týče tvých otázek u mě na blogu, tak pokud píšeš ze stejné IP jako jsi se v linkovači dříve zapisovala, tak by ti mělo jít ty staré odkazy jednoše vymazat (za pomoci červeného křížku u tvého odkazu) a pak vložit nový :))

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to já si jako první všimla zrovna Princety a Kapitána. Byla to moje oblíbená knížka a od svých možná dvanácti jsem ji přečetla nejmíň třikrát. Pravda, že už to potom nebylo tak žhavé, ale tenkrát jsem u toho brečela ještě hodinu po dočtení. :D
  Jinak je to velmi pěkná polička. Většina mých knich nevypadá na pohled tak hezky, zvlášť proto, že jsou ještě po rodičích a těch nových není tolik, kolik bych chtěla.

  OdpovědětVymazat
 3. Hrozně se mi líbí Dr.house a Zlodějka knih .) Jinak taky myslím, že jedna "dobrá" polička mnohdy vydá za celou knihovnu! :)

  OdpovědětVymazat