4. února 2012

Nijura, dědictví koruny elfů - Jenny-Mai Nuyen

 
Kniha je vlastně takový kouzelný svět, který Vás nepustí ze svého sevření. Co všechno může způsobit koruna, která "ovládá" elfy, dívka, toužící po moci,a cit ze všech nejsilnější, láska. A kdo je Nijura? Tři "lidé". Tří různé milosti. Ale jeden příběh. Jeden osud.
Autorka: Jenny-Mai Nuyen
Stran: cca 500
Svůj první velký román(Nijura, dědictví koruny elfů) začala dnes jíž jednadvacetiletá Jenny-Mai Nuyen psát ve svých šestnácti letech. Nijura je směsí fantasy, krásy, lásky a především velké píle, která se, podle mého názoru vyplatila. Dobrodružství, jež prožívají hlavní hrdinové, je velmi poutavé a rozhodně Vám nedovolí od knihy odejít.
Nijura je rozdělena do čtyř "částí".
V první se můžeme seznámit s pouličním zlodějíčkem Scapem a jeho partnerkou Adrianou. I když jsou oba dva ještě děti, po dlouhých útrapách se jim podaří něco, co by kde kdo pokládal za nemožné. Ujmou se vlády nad Kotlovským podsvětím(Kotlov= město ve kterém žijí) Když se ale zdá, že si mladý zlodějský pár konečně bude moci užívat, překazí jim jejich plány nečekaná událost. A ani sám Scapo netuší, že díky tomu bude mít v rukou osud celé země.
V druhé části se seznamujeme s mladou Nill. Napůl člověk, napůl elf. I její jméno znamená v překladu Špinavá krev. Je to právě ona, kdo bude hrát hlavní roly v osudu celé země, protože je to ona, kdo najde magický hrot, který jediný může zabít krále(královnu) který nosí posvátnou elfskou korunu. K Nill se připojí čtyři elfové a jedem z nich se představí jako princ. Dál už děj nebudu prozrazovat. Může jen říci, že se všechno pořádně zamotá a Nill( kterou přejmenují na Nijuru) svůj úkol rozhodně nebude mít jednoduchý. Kniha nabitá emocemi volá na každého, aby ji otevřel a nechal se tak zajmout kouzlem magického příběhu, který je zároveň i jakousi úvahou. Úvahou o lidech, o životě a o moci.

Žádné komentáře:

Okomentovat