4. února 2012

Prolog - Válka s Hvozdem


Tajemný Hvozd byl plný magie, když do něj poprvé vstoupili lidé z Asartánie. Jak plynul čas, magie začala pomalu lidmi procházet a měnit je. Za nějakou dobu si už nebyli vůbec podobní, začali splývat s lesem, ztrácet se, jejich tělo, duše, jejich sny a pocity. Lidé v Asartánii dávno zapomněli na své druhy, které poslali do Hvozdu. Poslali je na jistou záhubu. A lidé z Hvozdu na to nezapomněli. Nikdy v sobě neudusili tu křivdu, že je jejich druhové nechali, když jim bylo nejhůře. Za tisíce let už zbyli jen staré pohádky a báje o přízracích z lesů, napsané na dávno zapomenutých pergamenech, či nenávratně ztracených svitcích.
Jednoho dne se do vesnice poblíž Hvozdu vkradla neznámá žena, oděná v otrhaných, hnědých šatech. Její pleť zářila v temnotě a zdála se téměř průsvitná. V rukou držela malý bílý uzlíček a tiskla si ho pevně k hrudi. Ta neznámá vypadala, jakoby se měla každou chvíli rozplynout, ztratit. Vběhla do jedné z postranních chalup, v očích se jí zračil strach, možná i šílenost. Vrazila hospodyni bílý uzlíček do rukou. „Vemte si ho, vemte si ho, nebo ho to zabije.“ Opakovala pořád dokola. Pak vyběhla ze dveří a zmizela stejně rychle, jako se objevila.
V bílém uzlíčku našla hospodyně, paní Meetheenová malé děťátko, chlapečka. Sama měla na cestě potomka, dceru, která se narodila o týden později. Meethenovi vzali chlapečka za vlastního, a začali říkat, že se jim narodila dvojčata. Netušili, co je chlapec zač, ale přesto cítili, že si ho musí nechat. Netušili o něm vůbec nic. Ani on sám o sobě nic nevěděl. Oorent a jeho sestra Saama vyrůstali, aniž by si uvědomovali hrozbu, která nastala. Až do jednoho osudného dne.

2 komentáře:

 1. To zní moc zajímavě, půjdu si přečíst první kapitolu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj autore!

  Zakládám nový projekt, jehož cílem je sjednocení co nejvíce (kapitolových) příběhů z blogového světa na jedno místo. Jeho výsledkem bude vznik online katalogu, ve kterém bude mít každý příběh vlastní dvojstránku s obálkou, jménem autora, anotací, žánrem a adresou stránky, na které je příběh k přečtení. :)

  Neber tenhle komentář prosím jako reklamu - spíš jako příležitost poznat příběhy ostatních autorů z blogového světa a taky zpropagovat a ukázat svoji tvorbu širšímu množství čtenářů, kteří možná hledají příběh, jako je ten tvůj! :)

  www.katalog-pribehu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat